تداوم بارش باران در برخی مناطق کشور – افزایش رتبه و رنک

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، سامانه مستقر روی کشور امروز(۱۱ اردیبهشت ماه) در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکزی، بخش‌هایی از شرق، شمال شرق و در بعد از ظهر در مناطقی از غرب کشور سبب رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ می‌شود
ترافیک سنگین در آزاد راه تهران-کرج/ انسداد ۴ محور در استان اصفهان به دلیل بارش باران

به گفته وی در دو روز آینده نواحی شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

وی افزود: مه گرفتگی در اکثر محورهای استان مرکزی، محور بروجرد-اراک و گردنه زالیان در استان لرستان گزارش می شود.

سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: ترافیک در باند جنوبی آزاد راه تهران-کرج سنگین است.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، سامانه مستقر روی کشور امروز(۱۱ اردیبهشت ماه) در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکزی، بخش‌هایی از شرق، شمال شرق و در بعد از ظهر در مناطقی از غرب کشور سبب رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ می‌شود.

وی ادامه داد: در استان اصفهان جاده های اصلی همچون محور قدیم کاشان- اردستان و اردستان- نطنز و همچنین محورهای فرعی قهرود به قمصر و ابیانه در استان اصفهان به دلیل بارش باران مسدود شده‌اند.

وی در ادامه گفت: امروز(۱۱ اردیبهشت ماه ) در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی نقاط شرق و جنوب شرق با گرد و خاک همراه خواهد بود و در منطقه زابل طوفان شن در بعضی ساعات دور از انتظار نیست.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران  کمی ابری در بعد از ظهر نیمه ابری گاهی اوقات همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای این روز به ۲۲ و ۱۲ درجه سانتیگراد می‌رسد. آسمان پایتخت پنجشنبه (۱۳ اردیبهشت ماه) نیمه ابری همراه با وزش باد در بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود. بیشترین دمای این روز ۲۴ و کمترین آن ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه روز پنجشنبه (۱۳ اردیبهشت ماه) فعالیت سامانه بارشی در غرب و شمال غرب کشور تشدید می‌شود، اظهار کرد: در نیمه غربی، نواحی مرکزی و مناطقی از شرق کشور رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

احد وظیفه افزود: شدت بارش‌ها امروز (۱۱ اردیبهشت) در قم، جنوب تهران و برخی نقاط اصفهان پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: فردا (۱۲ اردیبهشت ماه) سامانه بارشی دیگری از سمت مرزهای غربی وارد کشور می‌شود و رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در برخی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز غربی و دامنه‌های زاگرس مرکزی را به دنبال خواهد داشت. در این روز نیز در مناطقی از شرق کشور به ویژه زابل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور اظهار کرد: بارش باران در اکثر محورهای استان های زنجان, قزوین و اصفهان، محور رشت-لوشان در استان گیلان، محور چمن بید در استان خراسان شمالی و آزاد راه همدان- ساوه در استان همدان جریان دارد.

سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا بیان کرد: ترافیک در باند جنوبی آزادراه کرج-قزوین از پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس و باند جنوبی آزادراه تهران-کرج از پل فردیس تا پل کلاک و محدوده گرمدره سنگین است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *